La Vallée des Couleurs

Mauricius

La Vallée des Couleurs

  • 8.8.2023

Sny se mají plnit a já si jich tu splnila už spoustu. Jedním z nich byla zipline v La Vallée des Couleurs. A přiznám se, že to byl i jediný důvod návštěvy tohoto adventure parku. Kromě spousty ziplin tady najdete i jiné kratochvíle. U vstupu se vás ujme jedna z “průvodkyň” a představí vám služby, co park nabízí a pomůže s orientací. My šli najisto - signature zipline 1,5 km jen pro mě. Vojta hlídal holky ❤️🙏 na hřišti v centrální části, kde byla i želva.

Jak probíhá samotná zipline? Hned po zaplacení jsem šla do části, kde mi oblékli příslušný postroj, dali helmu s mým goprem (tady byl klasicky problém, jelikož mám hrozně malou hlavu na dospělácké helmy, takže mi klasicky byla velká a z toho jsem byla lehce nervózní, ale prý ok😂). Nasedla jsem do terénního auta, které rozváželo na jednotlivé atrakce, park je opravdu rozlehlý. Na horní stanici byl moc milý pracovník, který především ty, co měli trochu strach lehce rozptyloval.

A pak přišla řada na mě. Dostala jsem instrukce, jak se na zipline chovat. Lehla si na lavici, mladík ji lehce sklonil dolů, zapnul mi gopro. 3 - 2 - 1 - go! A najednou jsem svištěla dolů. Bylo to úžasný. Tekly mi slzy, jak jsem “letěla”. A pak jsem uviděla svoje milované a volala na ně jak o život. Na konci pár úsměvů do profi objektivu a vystupovat. Pokud nahlásíte správně svou váhu, tak dojedete až ke spodní stanici. Jedna paní si evidentně nahlásila nesprávné číslo a nedojela😂 zastavila se několik desítek metrů před cílem, tak ji museli dotáhnout ručně😁. Pánové u spodní části mi pomohli z postroje, vypnuli gopro a já plná dojmů pelášila za svými miláčky. Pokud si koupíte více ziplin, tak odsuď pokračujete dál.

Z hřiště jsme šli cestičkou pro pěší kolem řeky na vodopády. Celkem tu můžete navštívit dva přírodní vodopády. Áňa si mezitím zdřímla v kočárku. Zpáteční cestu jsme si vybrali kolem 23barevné země. Jedná se o stejný přírodní úkaz jako v Chamarelu, jen lehce jiné odstíny barev půdy.

Park je krásně udržovaný a pokud máte rádi zipliny, čtyřkolky apod., tady si přijdete na své. La Vallée des Couleurs můžete spojit s návštěvou Grand Bassin nebo Bois Cheri. Pro info: fotografie se platí u výstupu a dostanete je pouze digitálně na mail.

Další obrázky