Grand Bassin

Mauricius

Grand Bassin

  • 24.7.2023

Polovina obyvatel Mauriciu jsou hinduisté, a tak kromě velkého množství chrámů najdete na ostrově i posvátná místa. Tím největším z nich je Grand Bassin v NP Black River Gorges. Nachází se tu velké jezero s rybkami, kde hinduisté zanechávají své obětní dary ve formě ovoce nebo například květin. Kolem jezera je postaveno několik chrámů a soch hinduistických bohů. Atmosféra tohoto místa se opravdu musí zažít. I pro děti se jedná o fascinující podívanou. Jen prosím respektujte posvátnost místa a zvyklosti hinduismu. Místní věřící jsou k turistům chápaví a rádi vám jejich náboženství představí i třeba zapojí do rituálů.

Dětem vezměte starou bagetu, ať můžou krmit rybky v jezeře. Možná potkáte i drzé opice. Doporučuji dětem předem vysvětlit, kam jedete, jak se mají chovat a vše jim po cestě vysvětlovat. Jen tak budou mít z místa také zážitek. Před areálem je obrovské parkoviště i toalety. Při vstupu vás ohromí obrovské sochy boha Šivy, která patří k nejvyšším na světě, a bohyně Durgy.

Návštěvu Grand Bassin doporučuji spojit s Bois Cheri a Chamarelem a po cestě se zastavit v malé botanické zahradě Sophie Nature Walk (vstup zdarma), viz foto níže. Jen nezapomeňte na repelent.

Videa

Další obrázky