Jak vybrat ubytování

Mauricius

Jak vybrat ubytování na Mauriciu

  • 14.10.2023

Většina lidí mířících na Mauricius dá přednost hotelu před ubytováním v soukromí. Jednak si chtějí užít služby hotelu a jednak se svým způsobem i třeba bojí (jazyková bariéra, neznámé prostředí atd.). My využíváme služeb AirBnB po celém světe, navíc z dlouhodobého hlediska se hotel opravdu nevyplatí.

Na co si dát pozor při vybírání ubytování na Mauriciu?

POLOHA

Rozmyslete si, ve které části chcete bydlet. Pokud chcete ostrov poznat celý doporučujeme zvolit alespoň dvě ubytování (západní pobřeží a sever). Ono se to nezdá, ale jízda ze severu ostrova na Le Morne vám zabere téměř dvě hodiny. A jaké jsou naše top místa pro život? Za nás rozhodně západní pobřeží a sever hlavně kvůli vyspělosti a občanské vybavenosti. Více o jednotlivých místech v samostatném článku zde.

VYBAVENÍ

Vždy berte ubytování s klimatizací. Je tedy pravda, že v mauricijskou zimu není klimatizace potřeba, ale může vám pomoci i s případnou vlhkostí. Přes léto se bez klimatizace neobejdete. Rovněž vybírejte ubytování s úložným prostorem, ať nemáte věci stále v kufrech. Pozor, nezapomeňte si vzít redukce do zásuvek, ve většině ubytování najdete zásuvky anglického typu.

Další věcí, která nemusí být důležitá pro každého, ale pokud ať už k práci nebo k zábavě potřebujete spolehlivý internet, je rychlá Wi-Fi. To však nemusí být samozřejmostí na každém ubytování, proto je vhodné si tuto informaci vždy prověřit. Alternativou je potom rychlý mobilní internet např. od Emtelu, ale ani tam nemusí být všude dobré pokrytí. Zde je mapa pokrytí, kde můžete prověřit. Více o mobilním internetu na Mauriciu bude v samostatném článku.

OKOLÍ

Pokud chcete na Mauriciu být delší dobu, nezapomeňte se podívat do map na okolí: jak daleko máte pláž, kde je nejbližší obchod a supermarket, zda jsou v okolí restaurace nebo kde je nejbližší zdravotnická péče. Samozřejmě pokud tu budou vaše děti navštěvovat školu a školku, tak vzdálenost do vzdělávacích zařízení berte také v potaz.

ČISTOTA

Tento bod zajímá asi všechny cestovatele na vlastní pěst. Mauricius je v africkém regionu, ale opravdu se snaží posouvat kvalitu služeb k vyspělým zemím. Nicméně jsme v tropech, takže havěť, co tu žije, tu prostě v nějaké míře potkáte. Ve městech se i na ubytování potkáte se šváby. Jak proti ním bojovat? Ve všech větších obchodech koupíte hubící spreje. Ubytování udržujte v čistotě bez zbytků jídla. Ve vilové čtvrti daleko více počítejte s mravenci. Všude vám ale budou dělat společnost noční a denní gekoni. Ti kromě bobků všude po domě jsou spíše vítaní společníci především u dětí. V neposlední řadě vám budou život znepříjemňovat komáři (repelent si klidně do začátku přivezte, ale stejně budete nuceni si koupit nějaký místní a ideálně i do zásuvky). Nejlepší obranou proti komárům na ubytování jsou však sítě do oken, kterými některá ubytování disponují.

Mauricius je opravdový ráj a nejen na dovolenou. Jen mu musíte dát šanci a přizpůsobit se místnímu životu. Pak si ho stejně jako my zamilujete.

Video