Nejlepší místa pro život

Mauricius

Nejlepší místa pro život na Mauriciu

  • 14.10.2023

Obecně se dá říct, že nejlepší podmínky pro život jsou celoročně na západním pobřeží a na severu - méně tu fouká a prší, ale znáte to: výjimka potvrzuje pravidlo. Kde se tedy nejlépe ubytovat na delší dobu? (Zcela dle našeho názoru)

MONT CHOISY

Menší vesnice nedaleko od Grand Baie s nádhernou velkou pláží. Najdete tu božský klid a přitom veškerou občanskou vybavenost máte na dostřel.

TROU AUX BICHES

Sousední, ale více rušnější letovisko. Najdete tu větší hotelové komplexy, nejlepší zmrzlinu na ostrově, spoustu barů a restaurací a krásnou dlouhou pláž s tyrkysovým oceánem ideálním ke šnorchlování. Nevýhoda? Veřejná pláž je poměrně malá, nicméně si můžete klidně dát deku i k hotelové pláži - nikdo vás nevyhodí, pokud nepůjdete do areálu nebo si nelehnete na hotelová lehátka.

POINTE AUX CANONNIERS

Severní sousední oblast Mont Choisy. K pláži to není daleko, stejně jako za všemi službami v Grand Baie. Oblast je hustě osídlena a přístup k menší pláži mají hlavně pobřežní vilky. Na hlavní cestě do Grand Baie najdete výborné restaurace i obchody. V Pointe Aux Canonniers žije spousta umělců i přistěhovalců z vyspělejších zemí.

GRAND BAIE

Chcete být v centru dění? Pak je Grand Baie přesně pro vás. Tady to žije nonstop. Bary, restaurace, obchody, trhy, kluby, přístav, nemocnice a mezinárodní školy za rohem… jen opravdu nepočítejte s klidem. Veřejná pláž není z nejhezčích a ani z nejčistších. Celé město není rozhodně výstavní lokalitou ostrova.

PEREYBERE

Hustě osídlená oblast na severu ostrova plná více či méně luxusních vilek. Nejvíce to žije kolem nejznámější městské pláže ostrova (dopoledne a k večeru ji určitě navštivte, ať se vyhnete největšímu náporu). Směrem na sever přibývá vilek a tudíž i klidu. Další výhodou je blízkost Grand Baie a tudíž i veškeré občanské vybavenosti.

FLIC EN FLAC

Několikakilometrová pláž, super restaurace, stánky, obchody a hlavně dokonalá poloha pro poznávání ostrova. Navíc tu najdete i mezinárodní školu i školku. My si Flic opravdu oblíbili. Casela park je za rohem a na velký nákup můžete do Cascavelle nebo do Super U v Tamarinu.

TAMARIN

Poslední léta synonymum pro město přistěhovalců ze západu a z Austrálie. Proto tu najdete širokou nabídku kvalitních služeb i vzdělávání. Na nákup můžete vyrazit do Super U. Město se stále rozrůstá a staví se nové čtvrti. Tamarin je ideální pro poznávání jihu a středu ostrova a má i svou pláž.

Video