Nakupování

Mauricius

Nakupování na Mauriciu

  • 3.8.2023

Než jsme odletěli na Mauricius, zjišťovali jsme ve skupině na FB Češi a Slováci na Mauriciu dopodrobna, co všechno se dá a nedá na Mauriciu sehnat. Měli pravdu, že ve velkých obchodech seženete opravdu vše i pro vegany, celiaky nebo bezlaktózové potraviny.

Mě samozřejmě nejvíce zajímaly značky a potřeby pro batolata. Kendamil tu bohužel neseženete, Anežka se naštěstí spokojila s AptaJunior Premium (u nás jako Nutrilon). Ovocné kapsičky a příkrmy tu mimochodem taky seženete. Plenky tu prodávají také Pampers Premium, takže jsme byli nadmíru spokojeni, i když už byly potřeba jen na noc. Kosmetika pro děti tu je především francouzská (dražší dětskou kosmetiku seženete v lékárnách, na Mauriciu neexistují drogérie podobné dm, Rossmannovi atd.). My se spokojili se značkou Mixa sehnatelnou i ve velkých obchodech.

Jaké tu fungují nákupní řetězce?

  • Super U
  • InterMart
  • Jumbo
  • Winner’s
  • Londonway

My nejvíce jezdili nakupovat do Super U v Tamarinu a v Grand Baie (především větší týdenní nákupy). Lépe se nám v něm nakupovalo. Intermart nám připadal jak u nás Kaufland. Winner’s, Londonway a Jumbo mívají menší prodejní plochy a tedy i menší nabídku produktů.

Ceny potravin jsou na Mauriciu v celkovém součtu podobné. Nicméně za velký nákup tu stále zaplatíte v součtu míň jak u nás. Pokud nekupujete vyloženě drahé položky jako např. alkohol, který je kromě místních rumů velmi drahý. Dále jsou tu dražší veškeré mléčné výrobky, maso, uzeniny a potraviny z dovozu (namátkou losos, jahody, borůvky, papriky, zahraniční brambůrky atd.). Naopak velmi levné tu jsou bagety a toustový chléb. Stejně tak místní ovoce a zelenina, rýže a slazené nápoje. Levněji tu koupíte i třeba těstoviny Panzani a Barilla.

Samotnou kapitolou jsou pak trhy. Místní ovoce nakupujeme výhradně ve stáncích (u domu, na trhu nebo u cest). Vždy se na cenu zeptejte předem. V Port Louis se nachází Central Market, kde seženete vše od ovoce a zeleniny, přes koření, oblečení až po akvarijní rybičky. Další velké trhy jsou např. v Curepipe nebo v Quatre Bornes. Čerstvé ryby seženete rovněž u cest, většinou blízko přístavu.

Rozhodně nemusíte tahat ani hračky, věci k vodě, sportovní vybavení nebo výtvarné potřeby pro vaše ratolesti. Vše seženete v obchoďácích a dokonce tu je i jedna velká prodejna Decathlonu (teď se staví další!), která se nachází v centru ostrova u Bagatelle Mall. Na severu je velká obchodní zóna La Croisette a ve Flic en Flac zase Cascavelle, případně Coeur de Ville v Tamarinu.

Co se vyplatí přivést jsou vaše léky, na které jste zvyklí. Nám došly léky pro holky a místní sirupy/kapky jim prostě nechutnají. Nicméně léky tu seženete opravdu na vše a síť lékáren je opravdu hustá. Víc v článku o zdravotnictví.

Závěrem nákupní košíky jsou na 5 nebo 10rs👍 a vodu na pití jsme vždy kupovali balenou (v akci seženete cca 15rs/1,5l lahev)!

Video

Další obrázky