Zdravotnictví na Mauriciu

Mauricius

Zdravotnictví na Mauriciu

  • 26.7.2023

Nikdo z nás nechce o dovolené řešit problémy spojené se zdravím v cizí zemi, a proto je vždy nejdůležitější mít kvalitní cestovní pojištění! Je také dobré si vždy předem zjistit, jaká je úroveň zdravotní péče v dané zemi. Na Mauriciu fungují mezinárodní i státní nemocnice. Máme zkušenost pouze se soukromou mezinárodní klinikou, kterou vám můžeme doporučit.

Přibližně po 2 měsících jsme já a Lily chytly na Mauriciu angínu. Navštívili jsme kliniku C-care Wellkin nacházející se v oblasti Moka. Na tuto kliniku jsme dostali doporučení, proto jsme jeli právě tam.

Ke specialistům se musí objednat předem, a proto jsem šla s Lily na pohotovost. A udělaly jsme dobře. Všichni na nás byli strašně milí. Po přijímacím procesu se nás ujala velmi milá mladá doktorka. Vyšetřila nás a dala nám recept, který je vždy součástí lékařské zprávy. U mě to byla jasná antibiotika. Pro Lily nám napsala antibiotika pro jistotu, pokud by nezabraly ostatní léky. Ty naštěstí zabraly.

Pro zajímavost, většina doktorů je z Indie, Velké Británie, Francie atd. (anebo mají vystudované lékařské fakulty v evropských velmocích). V nemocnici bylo nádherně čisto a všude byly stojany s vodou. Jen ta klimatizace nemusela tak fučet😁.

Léky jsme si vyzvedli ve velmi dobře zásobené lékárně v budově kliniky. Jen jeden lék se nám nepodařil sehnat. Nikde na ostrově. Až v jedné lékárně nám po mnoha telefonátech řekli, že tento lék má výpadek. Jeli jsme tedy za 2 dny na kliniku znovu. A naštěstí jsme zase chytly naši úžasnou paní doktorku. Obvolala pár specialistů a napsala nám nový lék. Při té příležitosti nám provedla kontrolní vyšetření - zdarma!

Na kliniku C-care Wellkin nedáme dopustit. Vše bylo perfektní a moc nám pomohli. Další větší pobočka je v Grand Baie, menší v Tamarinu a vůbec nejstarší v Darné. Co se týče lékáren, tak tam vždy zaměstnanci uměli anglicky, byli milí a vždy nám pomohli.👍 Sehnali jsme také léky na každý problém, co jsme tu řešili (u dětí i dospělých), i když ne stejné jako v ČR.