Chamarel

Mauricius

Chamarel

  • 21.7.2023

Sedmibarevná země (Chamarel Seven Colored Earth) je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst Mauriciu. Už při příletu na letišti vás přivítá její obrovská fotografie. Už samotná cesta do Chamarelu je zážitek a kromě velkého množství serpentin, na vás čekají krásné výhledy na západní pobřeží.

Kromě geoparku je v ceně (500rs/dosp.os.) i vyhlídka na ikonický chamarelský vodopád. Při vjezdu zaplatíte vstupné a následně se autem přesunete nejdříve k vyhlídce na vodopád. Zde nezapomeňte popojít ještě trochu do kopečka na horní vyhlídku, kde je ještě lepší výhled na nejvyšší vodopád na Mauriciu.

Následně autem přejedete na parkoviště ke geoparku Sedmibarevná země. U vstupu bývá většinou hlídač, co kontroluje zakoupené vstupenky. V krásně udržovaném areálu najdete také toalety, kavárnu a obchod se suvenýry, především pak s chamarelskou kávou. Děti jistě potěší výběh se želvami. Geologický úkaz 7 barev země za nás nejlépe vynikne v kontrastu jasné oblohy a okolní zeleně. Pak země hraje i více barvami.

V lokalitě Chamarel se nachází i Ebony forest, do kterého se platí vstup separátně. Pokud jste milovníci mauricijského rumu, neměli byste vynechat věhlasnou rumérii Chamarel. Po cestě se můžete také zastavit v gurmánské restauraci Le Chamarel s dechberoucím výhledem na západní pobřeží.

Video

Další obrázky