Víza

Mauricius

Víza

  • 12.7.2023

Podmínky vstupu na Mauricius nejsou nikterak složité a všichni si je můžete přečíst na MZV ČR. Důsledně ale doporučuji vyplnit si předem příjezdový formulář, který vám celý přijímací proces na letišti značně urychlí. Po splnění všech podmínek obdržíte na letišti turistická víza na 3 měsíce. Pokud se rozhodnete zůstat ještě o něco déle, můžete si zažádat o prodloužení o další 3 měsíce v Port Louis na imigračním úřadě (Sterling house).

My se tomuto prodlužování chtěli vyhnout, a tak jsme si ještě v ČR zažádali o PREMIUM VISA (platnost 1 rok). Nicméně do odletu nebyla stále vyřízena. Na imigračním nám řekli, ať přiletíme a obdržíme turistická víza na 3m a do té doby se žádost vyřídí. Nevyřídila 😂.

Každý den jsme posílali email a zkoušeli volat - žádná odezva. Tudíž jsme se celá rodinka vypravili na imigrační osobně (víza vyřídíte v mezaninu - v mezipatře). Dozvěděli jsme se, že splňujeme veškeré požadavky, že mají od nás potřebné dokumenty a že příští týden nám dají vyrozumění.

Uběhnul týden a zase nic, a tak jsme se vydali na úřad znovu. Tentokrát na oddělení Premium Visa nebyl nikdo fundovaný, takže jsme se nedozvěděli nic, kromě informace, že jsme v pořadí. A světe div se, druhý den, tedy v den, kdy nám vypršela turistická víza, nám přišel email s přiloženými Premium vízy. Jupí. Takže se nebojte je otravovat a ono to půjde. Jen tady mají na všechno prostě víc času.

Více o Premium Visa najdete tady. Jen pro upřesnění turistická víza ani Premium visa nejsou zpoplatněna.