La Vallée de Ferney

Mauricius

La Vallée de Ferney

  • 18.7.2023

Tuto nádhernou přírodní rezervaci najdete na východě ostrova stranou velkých turistických atrakcí. Cesty sem ale rozhodně nebudete litovat. Kromě udržovaných turistických tras tu najdete také výběh s želvami, útulek pro poštolky, autentické ubytování a o kousek dál i stylovou restauraci s krásným výhledem.

Nás ale nejvíce lákala turistika (můžete si zakoupit také jízdu na čtyřkolkách nebo např. prohlídku s průvodcem). Poprvé jsme se do tohoto údolí vydali na začátku června. Bohužel bylo kvůli lovu zavřeno. Pán na recepci nás pustil alespoň do krásné udržované zahrady. Doporučujeme sledovat sociální sítě, kde najdete vždy aktuální informace.

Naše druhá návštěva v červenci už byla ale úspěšnější. Na recepci jsme zakoupili vstupenky (400 rs/dosp.os.) a vydali se na túru. Vybrat si můžete ze 3 okruhů (5 km, 13 km a 20 km). My si vybrali ten nejkratší. Kdybychom byli bez holek, tak bychom si dali celodenní 20 km trek, neboť krajina tu je opravdu nádherná.

Všechny trasy mají stejný začátek: přes zahradu projdete kolem staré továrny na cukr a dále přes pole s třtinou až do údolí. Odtud už je kousek k výběhu s želvami, což je i hlavní lákadlo 5km trasy. K želvám můžete i dovnitř přes plůtek, ale pozor na prsty - koušou. Právě tady se trasy rozpojují. My pokračovali po modré zpět k autu. Nejprve přes řeku a následně přes údolí zase zpět do polí (tato část je krapet nezáživná😁).

Praktické info: většina trasy vede po sluníčku, tak nezapomeňte na pokrývku hlavy i na opalovací krém. Toalety jsou na recepci. La Vallée de Ferney doporučujeme navštívit v zimních měsících (což je na Mauriciu cca červen-září). Sluníčko tu opravdu pálí. Celá trasa je vhodná pro děti všech věkových kategorií i pro terénní kočárek (jen přes řeku ho budete muset přenést).

Krátká videa

Další obrázky