Pláž Trou aux Biches

Mauricius

Pláž Trou aux Biches

  • 4.8.2023

Bílý písek a tyrkysová barva oceánu = pláž Trou aux Biches. Ale také dobré podmínky pro šnorchlování, malebné západy slunce, luxusní hotely a plavání se želvami. Toto všechno a mnohem víc najdete právě na této pláži. Pojďme si ji představit detailněji.

Začneme malou nevýhodou - velkou část pláže zabírají hotelová lehátka. Neznamená na to však, že na tento úsek nemůžete. Jen nesmíte využívat lehátka nebo sedět na hotelové trávě (ostraha hotelu vás hned upozorní).

Veřejná část se nachází zcela na jihu pláže a je poměrně malá. Najdete tu ale spoustu stromů poskytující stín, centrum vodních sportů, stánky s občerstvením, bary i toalety a sprchy. Hotelová pláž ale nabídne ty typické fotografie z ráje a to hlavně díky palmám. Doporučujeme si celou pláž projít také při západu slunce. To je naprostá nádhera.

Trou aux Biches je synonymem pro mořské želvy, za kterými vás doveze každá loď kotvící na pláži. Můžete si půjčit šlapadlo, kajak nebo paddleboard a vyrazit prozkoumávat oblast sami. Třeba budete mít štěstí a narazíte na želvy sami. A pokud ne, budete mít i tak krásný zážitek. Kromě želv se na pláž jezdí i za šnorchlováním. Buďte jen opatrní, pokud plavete za bojkami, lodě tu jezdí rychle.

Parkoviště u pláže je poměrně malé, takže především o víkendu je problém zaparkovat. Přímo k pláži jezdí i autobusové linky. Nicméně pokud jedete autem, můžete jej nechat i v některé z ulic a stavit se na nejlepší zmrzlinu v Kristen’s nebo na oběd v restauraci Souvenir, kde najdete skvělé jídlo za dobré ceny. Pokud máte rádi beach cluby, jeden najdete i tady - stylový Evaco Beach Club. My se tu zastavili na drink při západu slunce. Prostředí je opravdu moc pěkné, nicméně koktejly nás zcela neoslovily, za nás neodpovídaly ani vysoké ceně.

Video

Další obrázky