Macchabée trail

Mauricius

Macchabée trail

  • 6.8.2023

Možná byste si to o Mauriciu nepomysleli, ale najdete tu i spoustu turistických tras. Tedy, není to takový turistický ráj jako třeba sousední Réunion (doporučujeme všem milovníkům turistiky), ale věřte nebo ne, budete mile překvapeni.

Jelikož je Mauricius ostrov sopečného původu, nachází se tu spousta hor (nejvyšší hora ostrova Piton de la Petite Rivière Noire měří 828m). Většina tras se nachází v národním parku Black River Gorges (včetně Trochettia trail). Dejte si ale pozor, jen ty nejznámější trasy jsou dobře značené.

Na jednu takovou jsme vypravili. Jmenuje se Macchabée trail a vede na jednu z nejznámějších vyhlídek v tomto NP. Tuto trasu dáte v pohodě i s dětmi (cesta tam i zpět měří dohromady necelých 9km). Jedná se o trail s nízkou obtížností bez výrazného převýšení. Auto nechejte zaparkované u návštěvnického centra Petrin (výchozí bod pro další treky), kde se nachází i kempingové místo s růžovými holuby, kteří se vyskytují pouze zde na ostrově.

Odtud se vydáte po rovné cestě s ostatními výletníky (pokud zde budete v sezóně ovoce zvaného strawberry guava, můžete si po cestě stejně jako místní natrhat). Na rozcestí vždy sledujte ukazatele “Macchabée Kiosk”. Po cestě vás čeká několik vyhlídek na Black River Gorges. V cíli na vás čeká malý polorozpadlý přístřešek a nádherný výhled na NP, Tamarin i Indický oceán. My se nemohli dlouho zdržovat, neboť se blížila bouřka, která nás stejně pár metrů před parkovištěm dostihla (zpátky se vracíte stejnou cestou).

Další obrázky