Le Pouce

Mauricius

Le Pouce

  • 25.7.2023

Když se řekne Mauricius, málokomu se vybaví turistika. Přitom i v tomto ohledu má Mauricius co nabídnout. Samozřejmě tu nenajdete super značené trasy a vysokohorské túry, ale nádherné scenérie tu rozhodně spatříte.

Trail na Le Pouce (812 mnm) začíná za vesnicí St. Pierre ve 400 mnm. Celkové převýšení je tedy cca 400m. Délka trasy je 5km. Auto nechejte stát podél cesty (viz mapa).

Na tento trek se vydejte jen, pokud je sucho. Na trase je hodně skal a kamenů, které když jsou mokré, pěkně kloužou. My vyráželi dopoledne, takže cesta byla nejen kluzká ale i blátivá. 😁 A tak jsme si říkali, že dolů pojedeme asi po zadku😁 Naštěstí cesta v průběhu dne trochu oschla, takže jsme měli pouze zablácené boty.👍🙏🏻 Na samotný vrchol ale šel jen Vojta. My kvůli bezpečnosti zůstaly na louce pod vrcholem. Cesta na úplný vrchol je totiž pro děti poměrně nebezpečná kvůli pádu ze skal, protože závěrečná část je opravdu hodně strmá. I tak jsme si ale s holkama užily krásné výhledy.

Cestou dolů nás potom doprovázel místní průvodce - pes - kterého Lilinka pojmenovala Rexík. Doprovodil nás pěkně seshora až na parkoviště, takže holkám alespoň cesta dolů pěkně utíkala a u auta jsme se Rexíkovi alespoň odměnili miskou vody a nějakým tím pamlskem.

Proč se nám ale trek na Le Pouce tak líbil? Kvůli rozmanitosti trasy a krásným výhledům už cca od půlky cesty. A pokud budete opatrní, půjdete pomalu, budete se přidržovat stromů, užijete si tento parádní výlet i s dětmi.

Vždy respektujte možnosti svých dětí, jen vy víte, co zvládnou a jak se chovají v nenadálých situacích.🙏🏻

Video

Další obrázky