Pláž Le Morne

Mauricius

Pláž Le Morne

  • 8.7.2023

Jen těžko najdete na Mauriciu známější pláž. Le Morne je totiž pojem. Pláž dostala název podle stejnojmenného poloostrova s ikonickou horou. A právě proto je toto místo tak okouzlující - majestátní hora tyčící se vysoko nad tyrkysovým mořem omývající bělostné pláže lemované palmami. Kýč jak bič. Ale zatraceně krásný!

A teď už více prakticky. Na poloostrově se nachází luxusní hotelové rezorty (proto ty palmy) i veřejná pláž s jehličnany filaos. Na východní straně pak najdete vyhledávané kitesurfařské místo. Veřejná pláž se nachází přímo uprostřed. Parkovat můžete na přilehlých parkovištích. Stravování zajišťují stánkaři a hlavně restaurace Emba Filao otevřená vždy v době oběda kromě pondělí.

Oceán nabízí možnosti šnorchlování už poměrně blízko břehu. Můžete si pronajmout i některou z loděk a zajet si zašnorchlovat i dále a nebo vzít děti na loďku s proskleným dnem.

Pokud byste chtěli vylézt na horu, tak se musíte přesvědčit, zda je už otevřená (případně si domluvit průvodce a nebo se nahoru dostat neoficiálním způsobem). Le Morne je za nás jedno s nejhezčích míst na Mauriciu.

Videa

Další obrázky