Plavba katamaránem

Mauricius

Plavba katamaránem na Flat Island a Gabriel Island

  • 31.7.2023

Naše první plavba katamaránem. Co vám budu povídat, oceán není žádný “olej”, a tak jsem se celou dobu strachovala, aby holkám nebylo na lodi špatně… a zvládly to bravurně.

Výlet katamaránem se řadí k těm dražším výletům na ostrově. Na Mauriuciu je opravdu široká nabídka těchto lodních výletů. Přes agentury se dají sehnat výlety okolo cca 2500rs/dosp.os.

Nám výlet domlouval náš místní přítel. Sraz byl v Grand Baie v 8:00h. Nejdříve nám “vzali" boty - na katamarán pouze bez bot😁 (vyzvedli jsme si je zase při výstupu). Potom nás už loďkou zavezli na katamarán. Po celou dobu jsou k dispozici nealkoholické nápoje, pivo, domácí punč (velmi silný) a rum včetně míchaných nápojů s rumem.

První zastávka na lehce rozbouřeném oceánu byl Flat island (1h rozchod) - doporučuji popojít za černé kameny na pobřeží, kde se dá hezky šnorchlovat. Na obou ostrovech je překrásná barva vody a dobrá viditelnost. Po hodince nás malou loďkou převezli zase na hoďku na Gabriel Island - menší ostrůvek s mělkým oceánem. Oběd se podával poté na lodi ve formě barbecue (kuře, ryba, párky, zelenina, rýže, pečivo a těstoviny).

Plavba zpět se proměnila v lodní párty. Zatančila si i Lily a Anežka to prospala. V přístavu jsme pak byli rádi, že jsme se opět shledali se svými botami.😂

Další obrázky