Vodopády Eau Bleue

Mauricius

Vodopády Eau Bleue

  • 1.8.2023

Trasy k vodopádům na Mauriciu nejsou prakticky vůbec značené. My se vždy snažíme trasu nastudovat za pomocí internetu. Vodopády Eau Bleue tvoří 5-6 vodopádů, přičemž nejznámější jsou 3 a ty jsme právě navštívili, viz mapka níže.

1.vodopád - pokud budete mít štěstí, zaparkujete auto “přímo” u vodopádu (tedy jeho horní části). Ke spodní části projdete cestičkou v třtině a pak strmě dolů. Twin waterfall, jak se vodopádu říká, je nejvíce divoký a budete tu zřejmě sami.

2.vodopád - auto nechejte stát na cestě v poli cukrové třtiny. Vyšlapanou cestou se dostanete až k cestě dolů. Opět je velmi strmá. Kořeny i kameny jsou kluzké, tak buďte opatrní. Přidržujte se všeho, co je po ruce. Voda tu je ale nádherná. Pokud sem vyrazíte v pracovní dny, tak zde budete taky zřejmě sami - turisti totiž jezdí jen ke třetímu.

3.vodopád - nejslavnější z kaskády. Fakticky se jedná o vodopád číslo 6. Tady už sami nebudete. Auto můžete nechat klidně podél cesty. Cesta dolů je ze všech tří asi nejnáročnější. Vodopád jako takový je ale ze všech tří nejimpozantnější. A barva v jezírku je prostě dokonalá. Věci si nechte na kamenech a hurá do vody.

Nezapomeňte si repelent, plavky a pevnou obuv. Koupání je všude povoleno - voda je osvěžující. Nechám na vás, zda sem vyrazíte i s dětmi. Každý rodič zná své dítě nejlépe.

Pokud budete mít čas, stavte se v Mahébourgu na jídlo (nám moc chutnalo v místní restauraci Chez Francoise) a na procházku po nábřeží.

Video

Další obrázky