Deux Mamelles

Mauricius

Deux Mamelles

  • 19.7.2023

Na tento pěkný výšlap, který je krátký a nenáročný jsme se s Lily vydali tentokrát bez mamky a Áňy. Tyto dva vrcholy jsou vznosně volným a trefným překladem nazvány dle tvaru, který připomínají - dva cecky 😁. S Lily jsme nadvakrát zvládli oba dva. Prvně jsme se vydali na ten západní s tím, že při vyřizování mých pracovních hovorů jsme nakonec zcela nečekaně došli na ten východní. Napodruhé už nám vyšel i ten západní.

Parkovat můžete na velké ploše u silnice hned pod vrcholy. Na oba vrcholy vede poměrně strmá cesta, která je prakticky po celé délce obklopená nízkým porostem stromů a keřů, takže se nemusíte bát sluníčka. Pod vrcholy je poměrně dost komárů, ale čím jste blíž k vrcholu, tak je okolní porost nižší a nižší a více fouká, takže ubývá i komárů.

Z obou vrcholů je nádherný výhled na okolní hory, především vysoko se tyčící pohoří s dominantní horou Pieter Both a dálnici M3. Nicméně za dobrého počasí vidíte až horu Le Morne, Lví horu u Mahebourgu nebo třeba ostrov Gunners Quoin na severu. Celá cesta trvá max. 1,5 - 2 hodiny i s dítětem.

Zpětně musím říct, že cestu bych si netroufnul jít s krosnou s Áňou, protože místy je cesta opravdu dost úzká a les hustý, takže by to bylo obtížné. Co se týká Lily, tak ta je šikovný chodec, ale musel jsem ji prakticky celou cestu držet za obě ruce a neustále jí pomáhat, takže pokud nejste se svým dítkem dostatečně fyzicky zdatní, tak cestu nedoporučuji.

Který vrchol je lepší? Za mě spíše ten západní, ale nádherný výhled je z obou dvou. Na oba vrcholy vede několik cest, nicméně při cestě na ten západní dorazíte na velmi nepřehledné rozcestí. Nejvíce značený směr (doprava) kupodivu není ten správný a vede úzkou vrstevnicí právě pod východní vrchol. Pro výstup na západní vrchol se můžete dát buď rovně, nebo doleva, což je lépe schůdná a značená varianta cesty. Po odbočení doleva půjdete rovně jen krátce a na první odbočce se dáte opět doprava na strmé stoupání. Následně je cesta značena pásky a stužkami na stromech. Po cca 15 - 20 min dorazíte na vrchol, kde Vás potěší nádherný výhled a místní plody Strawberry Guava, čímž mě Lily vydatně krmila celou dobu pobytu na vrcholu 😂.

Začátek cesty na západní vrchol:

Pokud byste chtěli volit trasu na východní vrchol, tak při cestě z "parkoviště" směrem k vrcholům se dáte na konci "parkoviště" hned doprava (nepůjdete rovně přes mostek). Poté cesta vede kolem polí cukrové třtiny až na rozcestí pod východním vrcholem. Zde je potřeba dát se mírně doleva nahoru (pozor - ne ostře doleva, jinak dojdete po vrstevnici pod západní vrchol). Odsud jste opět za cca 15 - 20 min na vrcholu.

Další obrázky

Lilinčina série na konec.